Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych

W strugach deszczu 6 października odbyły się w Lasocicach Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało troje zawodników: Alicja Zaklukiewicz, Jakub Hołuj oraz Maciej Ryszewski. Na bardzo trudnej i selektywnej trasie znakomicie zaprezentował się Maciej Ryszewski. Uczeń klasy 1E na dystansie 2000 metrów w kategorii klas pierwszych nie dał żadnych szans pozostałym zawodnikom i z ogromną przewagą zdobył złoty medal. Na uwagę zasługuje fakt iż podczas jednego z błotnistych fragmentów trasy Maciek zgubił but, co, jak widać, nie przeszkodziło mu w wypracowaniu około 150 metrów przewagi nad drugim zawodnikiem. W kategorii klas trzecich 29. miejsce zajął Jakub Hołuj, który mimo przebytej choroby dzielnie walczył do końca. Niestety, nasza jedyna przedstawicielka dziewcząt, Alicja podczas rozgrzewki doznała kontuzji, co uniemożliwiło jej start.

Opracował: Wojciech Hoszman