Patrz, oto teatr. Przyszedłeś, boś chciał… Tadziki 2016

19.10.2016 r. po raz kolejny na deskach Nyskiego Domu Kultury wybrzmiały fanfary inicjujące galę, podczas której rokrocznie uczniowie naszego gimnazjum honorują wybranych przez siebie nauczycieli „Tadzikami”.

W tym roku nyską scenę spowiła aura wyjątkowa – bo przenosząca widza w świat fantazji, artystycznych wizji i teatralnych uniesień. Przed oczami oglądających przewijali się bohaterowie m.in. „Balladyny”, „Dziadów” cz.II, „Zemsty”, „Przyjaciół” i „Stowarzyszenia Umarłych Poetów”. Był szalony reżyser, jego asystentka i aktorzy wcielający się w różne postacie będące alter ego nauczycieli – zwycięzców tegorocznej edycji. Artystycznych wzruszeń dostarczyli uczniowie ze Szkolnego Teatru „Fatamorgana” prowadzonego przez Marzenę Deję i Agnieszkę Jarząbek.

Całość gali pięknie spięły utwory muzyczne podtrzymujące klimat teatralnych interpretacji, wykonane przez Zespół wokalno-instrumentalny, któremu przewodniczy Dariusz Orłowski.

W tym roku na proscenium jako zwycięzcy stanęli następujący nauczyciele:

• ANIOŁ CIERPLIWOŚCI – Urszula Pałasik
  • NAUCZYCIEL Z FANTAZJĄ – Emilia Dudek