Szkolenie trenerów „Odysei Umysłu” w naszej szkole

„Odyseja Umysłu” zatacza swoje kręgi coraz szerzej. Uczniów zarażonych odysejowym „viralem” przybywa, a nieszablonowe myślenie i kreatywne radzenie sobie w codziennych sytuacjach staję się wartością niezwykle pożądaną wśród młodych ludzi. Kreatywność należy pielęgnować, rozwijać, kierować na właściwe tory – stąd duża potrzeba liderów, którzy zajęliby się „treningiem kreatywności”.

Nasza szkoła, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, zorganizowała szkolenie trenerów „Odysei Umysłu”, na które zaprosiła 20 nauczycieli z różnych szkół. Warsztaty miały miejsce 18 – 20 listopada, a poprowadzili je najlepsi z najlepszych: Wojciech Podsiadły, zastępca dyrektora „Odysei Umysłu” w Polsce, który przyjechał od nas z Legnicy oraz Marzanna Kuźma, nauczycielka i trenerka „Odysei” z Tarnowa Opolskiego.

Uczestnicy szkolenia „na własnej skórze” poczuli proces, do którego później będą wdrażać młodych Odyseuszy. Była więc integracja zespołu, budowanie zaufania, rozgrzewanie wyobraźni i wreszcie zmaganie się z tzw. problemem długoterminowym i „spontanami”, czyli zadaniami, na których rozwiązanie drużyna ma zaledwie parę minut.

Mamy nadzieję, że dwudziestogodzinne warsztaty zaowocują rozprzestrzenieniem się „Odysei Umysłu” do jak największej liczby szkół, czego życzymy przede wszystkim naszym podopiecznym.

Opracowała: Agnieszka Jarząbek