Pokazy chemiczne

10 maja 2017 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Nysie uczestniczyli w interaktywnych pokazach eksperymentów, zatytułowanych "Cząsteczka". Podobnie jak w ubiegłym roku, program przygotował i zaprezentował Mateusz Stocki. Ten pasjonat nauk przyrodniczych jest chemikiem, naukowcem z Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od lat pracuje z myślą o upowszechnianiu alternatywnych form edukacji w szkołach i przedszkolach oraz promocji nauk przyrodniczych we wszystkich innych środowiskach. Jest twórcą systemów pokazów eksperymentów dla szkół oraz filmów edukacyjnych. Od kilu lat prowadzi na terenie całej Polski warsztaty i wykłady popularnonaukowe.

Jego pokazy to zaproszenie każdego uczestnika w podróż po krainie eksperymentów mieniącej się wszystkimi kolorami tęczy i wypełnionej różnymi dźwiękami. Podczas tej wędrówki ważne jest, aby to, co zachwyciło również zainspirowało do dalszej nauki, do zgłębiania wiedzy, do rozumienia świata i zwrócenia uwagi na obecność nauki w życiu oraz pokazania, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Opracowały: Agnieszka Pliś