Konkurs „Odyseja Umysłu”

Duży sukces, wielka radość, ogromna duma. Za nami wrocławskie eliminacje regionalne Odysei Umysłu. Efekt? Drugie miejsce (drużyna absolwentów grupa[B], kategoria wiekowa III) i czwarte miejsce (drużyna [A], kategoria wiekowa III), Nagroda Ranatra Fusca (za wybitną kreatywność), Nagroda Omera. Obie te nagrody zdobyła drużyna absolwentów. Trener tej drużyny, pani Agnieszka Jarząbek została nominowana do bardzo prestiżowej nagrody im. Prof. .Józefy Sołowiej. Będziemy trzymać za nią kciuki w Gdyni. Do następnego etapu - ogólnopolskiego przeszły dwie drużyny, czyli absolwenci naszej szkoły (grupa [B]) oraz obecni uczniowie (grupa [A]).

Skład drużyn:

• grupa [A] kat. wiekowa III – Michał Lazurowicz, Michał Frankiewicz, Tymon Krawczyk, Damian Palzer, Dominika Derka, Kamila Chwalczuk, Nikola Żeligowska
    trenerzy: Monika Prochownik, Urszula Ślusarczyk
  • grupa [A] kat. wiekowa II – Adam Wiktor, Adam Kowalski, Jakub Mazurek, Maria Woźniak, Malwina Śmiech, Natalia Sroka, Julia Witkowska,
    trenerzy: Beata Cholewczuk, Agnieszka Kubica
  • grupa [B] kat. Wiekowa 3 – Gabriela Fiołek, Mateusz Palzer, Adam Jarząbek, Stanisław Narloch, Weronika Zalasińska, Kasia Paterek,
    trenerzy: Karolina Jarząbek, Agnieszka Jarząbek

Ciężka praca dała swoje efekty! Daliśmy z siebie wszystko. Niestety jedna z naszych drużyn, najmłodsza, nie dostała się do Gdyni na eliminacje ogólnopolskie, które odbędą się od 1 do 3 kwietnia tego roku. Będziemy trzymać za nich kciuki w przyszłym roku.

W eliminacjach wzięło udział 89 drużyn z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Wszystkie drużyny zaprezentowały się świetnie, udowadniając, że twórczość, pomysłowość i duże zdyscyplinowanie to dla nich chleb powszedni. W przedstawieniach przez nie przygotowanych nie zabrakło humoru, zaskakujących puent i niebanalnych rozwiązań – publiczność i sędziowie bawili się doskonale.

Opracowali: Monika Prochownik, Michał Lazurowicz, Michał Frankiewicz