Program Erasmus+ w Gimnazjum nr 1 w Nysie

1 września 2016 nasze gimnazjum przystąpiło do programu Unii Europejskiej Erasmus+. Program realizowany będzie w latach 2016/17 i 2017/18.

Projekt zatytułowany „Dobrze się czuć, żeby żyć razem” adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, do rodziców oraz całej społeczności lokalnej.

W projekcie uczestniczą następujący partnerzy:

• Cours Sainte Thérèse w Laval (Francja)
  • Alternative Learning Programme w Triq Guze Damato (Malta)
  • Zakladna Skola w Nove Zamky (Słowcja)

Głównym celem projektu jest nauczenie młodzieży, jak zdrowo się odżywiać, co jeść, aby dobrze się uczyć, jak żyć aktywnie i radzić sobie ze stresem oraz co robić, aby dobrze czuć się w grupie.

Na rok szkolny 2016/2017 przewidujemy następujące działania:

• Konkurs na prezentację w PowerPoint dotyczącą naszej szkoły, miasta i zwyczajów żywieniowych panujących w naszych domach,
  • Stworzenie, przeprowadzenie i opracowanie ankiet na temat stylu życia, nawyków żywieniowych, sytuacji stresowych i metod uczenia się,
  • Warsztaty dotyczące technik i metod właściwego oddychania i relaksowania się, czyli walki ze stresem,
  • Lekcje wychowawcze dotyczące projektu,
  • Konkurs na logo projektu,
  • Spotkanie z dietetykiem zatytuowane „Jeść zdrowo, aby lepiej się uczyć, czyli nakarm swój mózg”, którego tematem będą właściwe nawyki żywieniowe osób, które się uczą,
  • Wizyta w gospodarstwie ekologicznym,
  • Konkurs na praktyczny przewodnik „Zdrowo jeść, aby lepiej się uczyć”,
  • Warsztaty kulinarne.

Na przełomie maja i czerwca 2017 roku czeka nas wizyta uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich, w czasie której przedstawimy im rezultaty naszych akcji.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie! Najbardziej aktywni pojadą w nagrodę do Francji na ponad tydzień!

POBIERZ KRYTERIA KWALIFIKUJĄCE DO WYJAZDU DO LAVAL WE FRANCJI W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

Opracowała: Aleksandra Kołodziej