Tydzień Bezpiecznego Internetu 2017

07 lutego 2017 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jak co roku w naszej szkole rozłożyliśmy świętowanie na cały tydzień, aby mieć więcej czasu na uświadomienie młodzieży jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci.

Na lekcjach informatyki i zajęciach z wychowawcą poruszana była tematyka związana z wizerunkiem online, który każdy z nas codziennie kreuje w sieci. Dodatkowo uczniowie klas II i III przygotowywali plakaty dotyczące zasad i bezpieczeństwa w Internecie. Wystawa najciekawszych plakatów odbyła się obok świetlicy szkolnej. W dniu 7 lutego przez cały dzień wyświetlana była na korytarzu szkolnym prezentacja multimedialna, która przypominała o niebezpieczeństwach czyhających na nas w sieci.

Samorząd Uczniowski przygotował także test sprawdzający wiedzę uczniów na temat bezpieczeństwa w Internecie, którego wyniki doliczone zostały do konkursu "Liga Klas".

PAMIĘTAJ! BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI.

Opracowała: Ewelina Włoch