Spotkanie z pracownikiem banku

W dniu 17 maja 2017 roku gościliśmy w naszej szkole pana Jacka Oliwę - menedżera Getin Noble Bank S. A Oddziału w Nysie. Udział w niecodziennej lekcji ekonomii wzięli uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, czym jest bank i w jaki sposób działa. Gość wyjaśnił, czym jest konto bankowe i w jaki sposób należy z niego korzystać. Główny akcent spotkania został położony na kwestię oszczędzania. Uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, czym różnią się akcje od obligacji lub czy bardziej opłaca się gra na giełdzie czy też lokata bankowa. Podczas spotkania nie zabrakło pytań o specyfikę pracy bankowca, a także o możliwości awansu i odniesienia sukcesu zawodowego w tej branży. Dzięki połączeniu prezentacji multimedialnej z ciekawą formą przekazu młodzi ludzie mieli możliwość poczuć się pełnoprawnymi uczestnikami współczesnych procesów gospodarczych. Uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności, dokonując przelewów bankowych. Najaktywniejsi uczestnicy otwartej lekcji, wyłonieni przez gościa i opiekunów, którzy wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekonomii, zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Jego pokazy to zaproszenie każdego uczestnika w podróż po krainie eksperymentów mieniącej się wszystkimi kolorami tęczy i wypełnionej różnymi dźwiękami. Podczas tej wędrówki ważne jest, aby to, co zachwyciło również zainspirowało do dalszej nauki, do zgłębiania wiedzy, do rozumienia świata i zwrócenia uwagi na obecność nauki w życiu oraz pokazania, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Pracownik banku został zaproszony przez nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie, Annę Krupę w ramach realizacji modułu ekonomicznego na lekcjach wiedzy o społeczeństwie.

Opracowały: Anna Krupa