„Z wizytą na Zielonym Wzgórzu” – spektakl charytatywny dla Mateusza

Po raz kolejny Szkolny Teatr „Fatamorgana” przygotował spektakl, z którego dochód przeznaczony został na rzecz naszego absolwenta Mateusza Palzera chorego na nowotwór.

„Z wizyta na Zielonym Wzgórzu”, to piękna opowieść na motywach powieści L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. W role Ani (małej i dorosłej), Diany (małej i dorosłej), Maryli, pani Linde, pani Barry oraz Mateusza wcielili się: Dominika Lis, Magda Maroszek, Julia Witkowska, Zuzia Gulowaty, Paulina Sałęga, Daria Panas, Julia Podsiadło i Kuba Bulik. Spektakl wyreżyserowały Marzena Deja i Agnieszka Jarząbek z pomocą Aureliusza Bułdysa. Podczas trzech spektakli widownia Nyskiego Domu Kultury zapełniona była do ostatniego miejsca. Pięknie dziękujemy uczniom i ich opiekunom ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 10, Zespołu Szkół Sportowych, Gimnazjum nr 1 w Nysie oraz Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niwnicy i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Białej Nyskiej za liczne przybycie i wsparcie finansowe.

Opracowały: Marzena Deja