安i皻o Patrona

W tym roku 安i皻o Patrona wygl康a這 w naszej szkole troch inaczej ni zazwyczaj. Ju od 16 maja uczniowie wszystkich klas podczas zaj耩 z wychowawc mogli obejrze prezentacj o Tadeuszu Ko軼iuszce przygotowan przez uczennic klasy II Aleksandr Ostrowsk. To w豉郾ie uczniowie tej klasy pod opiek pani Ireny Garczarek w陰czyli si w przygotowanie 安i皻a Patrona. Od 23 do 31 maja uczennice z klasy II m rozdawa造 w szkole ulotki o patronie przygotowane wcze郾iej przez Maj Rachwa.

Nast瘼nie odby si konkurs wiedzy o Patronie prowadzony przez panie ucz帷e historii - Ann Krup i Renat G逝szek. Do fina逝 dosta這 si kilkoro uczni闚 z r騜nych klas. A fina? Najlepsi okazali si :

• I miejsce – Ma貪orzata Kocierz i Oktawian Kusy
  • II miejsce - Julia Podsiad這
  • III miejsce – Paulina Huk i Julia Ma造siak.

III miejsce – Paulina Huk i Julia Ma造siak W dniu fina逝 w telewizorze szkolnym podczas przerw mo積a by這 obejrze niekt鏎e ciekawe fakty z 篡cia Tadeusza Ko軼iuszki.

To nie wszystko. Uczennice klasy II m – Paulina Chudzi雟ka i Patrycja Mikus postanowi造 sprawdzi, jaki jest nasz stan wiedzy o Patronie. Odpytywa造 uczni闚, ale i nauczycieli. Uda這 im si przeprowadzi sond w鈔鏚 40 os鏏. Pytania by造 proste, ale podchwytliwe. Okaza這 si, 瞠 stan wiedzy o Patronie jest do嗆 wyr闚nany. Szkoda tylko, 瞠 najmniej os鏏 wie o wspania造m obrazie znajduj帷ym si we Wroc豉wiu – Panoramie Rac豉wickiej. Mo瞠 czas to zmieni - w nast瘼nym roku wyruszymy z pierwszymi klasami do Wroc豉wia

Opracowa豉: Irena Garczarek