Katarzyna Paterek finalistką XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

W dniach od 9-11 czerwca 2016 roku w Zielonce koło Warszawy odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zaś partnerem Olimpiady zostało Coca-Cola HBC Polska.

W pierwszym dniu uczestnicy olimpiady rozwiązywali test składający się ze 100 pytań z prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. W drugim dniu przedstawiali swoją akcję prozdrowotną i uczestniczyli w pozorowanych scenkach z zakresu pierwszej pomocy.

Uczennica klasy III n Katarzyna Paterek zajęła VI miejsce i zdobyła tytuł finalistki. Jest to wielki sukces Kasi, która wcześniej zajęła pierwsze miejsce w etapie szkolnym, rejonowy i okręgowym olimpiady. Konkurencja była olbrzymia, bowiem w olimpiadzie wzięło udział 34 500 uczniów. Nasza uczennica znalazła się w gronie 32 finalistów, w tym 16 w kategorii szkół gimnazjalnych i reprezentowała w etapie centralnym nasze gimnazjum i Okręgowy Oddział PCK w Opolu. Uczennicy gratulujemy olbrzymiego sukcesu.

Opracowała: Renata Głuszek