„Gawełek 2016” dla Gimnazjum nr 1 w Nysie

13.06.2016 podczas turnieju talentów S.O.S. tradycyjnie odbyła się Gala pod nazwą „Gawełki 2016”. Nagroda "Gawełek" to najwyższe wyróżnienie dla szkoły, w której funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolny, przyznawane przez MSiT oraz PZPS. Poświęcona jest ona nieżyjącemu Mistrzowi olimpijskiemu z Montrealu Wiesławowi Gawłowskiemu. Kapituła przyznaje nagrodę w 16 kategoriach.

Po czterech latach działalności, dzięki pracy i zaangażowaniu Dyrektor Gimnazjum nr 1 Małgorzaty Krzemienieckiej-Duraj, nauczycieli - trenerów: Edyty Asztel-Jaszczyszyn, Arkadiusza Gaborskiego, Andrzeja Roziewicza i wielu innych wspaniałych pedagogów to prestiżowe wyróżnienie otrzymało Gimnazjum nr 1 w Nysie. Uroczystość poprowadził Marcin Prus, a występami artystycznymi uświetnili ją – Anna Loranty i New Ostrowiec Band oraz Grupa Taneczna Progress. Podczas Gali rozdane zostały nagrody w poszczególnych kategoriach:

• Szkoła S.O.S - Najlepsza organizacja - GIMNAZJUM NR 1 w NYSIE
  • Szkoła S.O.S. - Największy postęp - GIMNAZJUM NR 1 w WAŁCZU
  • Szkoła S.O.S. - Najlepszy pomysł - DARIUSZ FRYSZKOWSKI
  • Partnerstwo Regionalne  Klasa S.O.S. - Najlepszy potencjał szkoleniowy w gimnazjum dziewcząt KRZYSZTOF FILIPOWICZ Nauczyciel S.O.S. w Tomaszowie Mazowieckim
  •  Klasa S.O.S. - Najlepszy potencjał szkoleniowy w gimnazjum chłopców KONRAD COP Nauczyciel S.O.S. Gimnazjum nr 48 Warszawa
  •  Klasa S.O.S. - Najlepszy potencjał szkoleniowy w szkole ponadgimnazjalnej ADAM CZEKAJ Nauczyciel S.O.S. Rawa Mazowiecka
  • Dokumentacja szkoleniowa MAGDALENA NOWAK   Nauczyciel S.O.S. Kraków
  •  Koordynator roku S.O.S. DARIUSZ JAWOROWSKI
  • Szkolenie roku ZDZISŁAW GOGOL Koordynator S.O.S.
  •  Szkolenie roku EDWARD PAWLUN
  • Dyrektor roku   SŁAWOMIR ANIOŁ Gimnazjum nr 5 w Poznaniu
  • Nauczyciel Akademii S.O.S. KATARZYNA PIECHA Nauczyciel SP 32 RYBNIK
  • Nauczyciel współpracujący Dominika Leśniewicz Nauczyciel Gimnazjum Nadarzyn
  • Drużyna roku    KADECI V LO RZESZÓW Mistrz Polski Juniorów 2016
  • Akademia roku Nakielska Akademia Siatkówki
  • MVP - najbardziej wartościowy pedagog Tomasz Paluch Nauczyciel S.O.S Zielona Góra

Specjalne podziękowania otrzymał Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz Janusz Baum Dyrektor S.O.S. w Węgrowie.

Nagrody wręczali: Barbara Gawłowska  - Żona ś.p. Wiesława Gawłowskiego Patrona Rozgrywek S.O.S., Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, Szef Projektu S.O.S. Waldemar Wspaniały, Szef Szkolenia S.O.S. Zbigniew Krzyżanowski.

W Gali uczestniczyli również: Mariusz Rokita - Wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej, Grzegorz Wagner – Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, Stanisława Majkowskiego – Zastępca Dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia, Anna Trojanowska – Zastępca Dyrektora SMS S.O.S. Ostrowiec Świętokrzyski.

Opracował: Andrzej Roziewicz