Nyski Festiwal Młodości

Dnia 4 czerwca na bastionie Św. Jadwigi odbył się po raz pierwszy Nyski Festiwal Młodości, którego organizatorami było nasze gimnazjum, Nyski Dom Kultury oraz Urząd Miejski. Pomysłodawczyniami imprezy były absolwentki naszej szkoły Alicja Wojtków i Klaudia Ogórka. Dzień ten miał być świętem radości i wiosny, którego punktem kulminacyjnym było obrzucanie się kolorowymi proszkami. Święto to ma swoje korzenie w hinduistycznym festiwalu Holi. Obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Celem imprezy było również m.in. zaprezentowanie talentów dzieci i młodzieży z naszej gminy. Wystąpiły dzieci z przedszkola nr 6, 8, 9, 12 i szkół podstawowych nr 1, 3, 5, 10 oraz międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gim2” i Gimnazjum nr 2 w Nysie. Umilali nam czas również soliści G1 i Nyskiego Studia Piosenki. Gwiazdą wieczoru był zespół Foliba. który swoją muzyką wprowadził egzotyczne rytmy do naszych serc.

W czasie festiwalu odbyła się również po raz pierwszy Gala Małego Trytona. Zwycięzcom oraz nominowanym serdecznie gratulujemy.

Opracowała: Jolanta Wojtków