Dzień Europejski

W dniu 23 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Obchody odbywały się w świetlicy. Uczniowie bawili się przy przygotowanych przez swoich kolegów atrakcjach. Były nimi między innymi pokaz tańca „Dżingis Chan”, skecze w językach angielskim i niemieckim, teatr w języku angielskim, piosenki w języku francuskim, niemieckim i angielskim. Uczniowie wykonali wspólnie karaoke piosenek „Colour of your life” i „Schnappi, das kleine krokodyl”. Ogłoszono wyniki Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Najwięcej punktów uzyskali:

• I miejsce - Małgorzata Kocierz
  • II miejsce -Weronika Schenhofer
  • III miejsce - Łukasz Chabecki.

W konkursie makiet na znany zabytek europejski zdecydowanie zwyciężyła klasa IIa.

Dzień Europejski stał się okazją do wspólnej zabawy, ale również sprawdzenia znajomości języka obcego.

Opracowali: nauczyciele języków obcych