Nyskie Akademie S.O.S. otworzyły swoje bramy

Piątek 6.02.2015 roku to kolejny ważny dzień w siatkarskim życiu Nysy. W Sali sportowej AZS PWSZ Nysa o godz.10.00 zebrała się młodzież Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum ZSS w Nysie ze swoimi dyrektorami i trenerami.

Zawitali także znamienici goście: Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, v-ce Przewodniczący Rady Miasta Marcin Wajda, Prezes OZPS Waldemar Kobienia, Koordynatorzy Lucjan Krakowczyk i Roman Palacz, Dyrektorzy Szkół Podstawowych Ewa Krótkiewicz, Maria Wiercigroch, Bożena Węglarz. Niespodzianką byli także znani zawodnicy Jarosław Stancelewski, Janusz Bułkowski i Krzysztof Wójcik.

Odpowiedź mogła być tylko jedna, w Nysie powstają Akademie S.O.S. i o tym fakcie poinformował prowadzący spotkanie Andrzej Roziewicz. Uroczystość składała się z dwóch części: pierwsza to turniej mikstów sześcio-osobowych klas I,II,III, a druga, to w przerwie meczu uroczyste podpisanie Aktów Inauguracyjnych Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych chłopców i dziewcząt.

Organizatorką czuwającą nad prawidłowym złożeniem podpisów żeńskiej Akademia S.O.S była Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nysie Małgorzata Krzemieniecka-Duraj, za stronę męską odpowiadał Dyrektor Gimnazjum ZSS Ryszard Łoboda. Po złożeniu podpisów i przemówieniach Pana Burmistrza i Prezesa OZPS, można stwierdzić, że Nyskie Akademie S.O.S dziewcząt oraz chłopców działają.

Opracował: Andrzej Roziewicz